Sedem spôsobov ako osláviť Nový rok v triezvom stave

Uzdravovanie je celkom zábavné – a to je fakt. No na jeho začiatku možno nevieš, ako sa zabávať v triezvom stave a to najmä počas sviatkov. Práve teraz sa to môžeš pokúsiť zmeniť. Môžeš vyskúšať nové veci, stretnúť sa s partiou triezvych priateľov alebo vymyslieť niečo iné – existuje množstvo vecí, ktoré sa dajú robiť v triezvom stave, kedy sa nebudeš nudiť a budeš mať jasnú myseľ.

Tu je niekoľko nápadov:

1. Oslavuj s deťmi. Ak máš deti, netere, synovcov alebo krstné deti, môže byť celkom zábavné naplánovať si novoročné oslavy podľa nich. Môže to zahŕňať hry, ktoré radi hrajú, dobroty, ktoré im chutia či spoločnú prespávačku. Nech si naplánujete čokoľvek, byť účastný na ich energii a radosti je veľmi zábavné a je to tiež občerstvujúca zmena. Či budeš s nimi iba ty alebo celá rodina, snaž sa odložiť bokom svoje plány a vytvor pre nich čas, na ktorý nikdy nezabudnú.

2. Choď do kina. Pozri si program kín, či dávajú niečo, čo si môžeš pozrieť spolu s priateľmi, ktorí sa uzdravujú. Keďže väčšina ľudí je vonku, kino môže byť jedno z tých kľudnejších miest a možno poskytne aj trochu viac relaxu než mesto. Nehovoriac o tom, že ti pomôže udržať si triezvosť.

3. Choď na nočnú lyžovačku či sánkovačku. To je celkom jasné. Ujmi sa iniciatívy a naplánuj nočnú lyžovačku či sánkovačku a riadne sa vyzbroj kávou a horúcou čokoládou. Sánkovačka rovná sa fyzická aktivita, čo sa rovná uvoľňovaniu adrenalínu a endorfínov. Takisto sa riadne zasmeješ, čo ti pomôže zlepšiť náladu a môže vytvoriť nezabudnuteľné zážitky.

4. Usporiadaj triezvu párty. Aj tento koncept je stále v hre – len v triezvosti. Priprav nealkoholické nápoje, občerstvenie a hudbu. Pozvi priateľov, ktorí sa tiež uzdravujú alebo rodinu či priateľov, ktorí podporujú tvoj triezvy životný štýl. Či to bude niečo slávnostné alebo obyčajné, môže to byť zábavný spôsob ako osláviť Nový rok s ľuďmi, na ktorých ti záleží.

5. Usporiadaj večer plný hier pre triezvych. Môžeš usporiadať aj párty s hrami. Priprav jednoduché občerstvenie a povedz priateľom, nech prinesú nejaké hry. Môžeš pripraviť aj drobné výhry. Nebudeš sa nudiť a udržíš mozog v aktívnom stave!

6. Nerob nič. Čože? Správne. Nerobiť nič môže byť niekedy užitočné a môže to byť príjemná obmena voči bežným oslavám Nového roka. Ak je záver roka pre teba spúšťačom, môžeš sa tváriť, že je to úplne obyčajný večer. Uvar večeru, pozri si film, uprac byt, odpíš na e-maily alebo si čítaj knihu. Jednoducho ži a pamätaj: nijaký večer ani sviatok nestojí za to, aby si stratil svoju triezvosť.

7. Záver roka využi na to, aby si si naplánoval ciele. Zostať na prelome rokov triezvy je úžasný míľnik, na ktorý by si mal byť hrdý. Aké ďalšie ciele či míľniky by si chcel tento rok dosiahnuť? Vyhradiť si čas na to, aby si o tom rozmýšľal a stanovil si ciele pre nastávajúci rok môže byť úžasný spôsob ako stráviť tento večer. V minulosti si možno pil alebo bral, ale teraz máš jasnú myseľ a pred sebou ciele. Je to úžasný spôsob ako si spomenúť na všetko, čo si dosiahol a rozmýšľať o tom, čo máš pred sebou.

Chop sa iniciatívy. Ak tvoji triezvi priatelia nemajú nijaké plány alebo ak budeš niekoho počuť, že nevie, čo bude robiť, vymysli niečo a ukáž svojim priateľom, že uzdravovanie ti nielen prináša odmenu, ale je to takisto niečo, čo je príjemné.

https://www.soberrecovery.com/…/7-ways-to-celebrate-new-ye…/