Narcista ti nikdy nepovie pravdu

Ak si mal to nešťastie, že si bol v spojení s narcistom, tak vieš, čoho sú títo ľudia schopní. Keďže sa nezaujímajú o nikoho iného okrem seba, sú to jedni z najtoxickejších ľudí, s ktorými kedy môžeš byť v spojení, najmä keď máš s nimi romantický vzťah.

Narcisti druhých vnímajú v podstate ako figúrky. Ty jednoducho vykonávaš ich požiadavky, veľmi o nich nepremýšľaš a vždy dovolíš, aby bolo všetko tak, ako chcú oni. Ak si nie si istý, či je ten, s ktorým si vo vzťahu, narcista, pozri sa na nasledujúcich šesť varovných signálov.

1. Vždy využívajú druhých vo svoj prospech
Narcisti vždy využívajú tých, čo majú okolo. Ako sme už spomenuli, každý je v podstate iba súčasťou ich majstrovského plánu, čo zahŕňa, že dostanú presne to, čo chcú, bez ohľadu na to, kto sa im postaví do cesty. Stále nachádzajú nové inovatívne spôsoby, ako manipulovať teba, tvojich priateľov a každého, kto je súčasťou ich života. Tomuto správaniu sa v podstate nedá vyhnúť, pretože sa tak správajú doslova voči každému, kto s nimi chce komunikovať. Vnímajú to ako slabosť a striehnu na tých, ktorí sú ochotní každému pomáhať.

2. Vždy potrebujú, aby ich chválili
Ďalšia vec, ktorú si na narcistoch všimneš je, že neustále od každého potrebujú pochvalu. Ak je niekto, kto sa im postaví na odpor, začnú zúriť. Môže sa ti zdať, že je to prehnané, ale vravím ti, že vôbec nie. Narcisti majú radosť z pozornosti, čo je jeden z dôvodov, prečo si každého držia tak dlho pri sebe, pretože potrebujú toto utvrdzovanie.
Možno si myslíš, že môžu dostať každého, aby to robil, no ak to neurobíš, budeš svedkom toho, aké to je dostať sa na ich „zlú stranu“.

3. Sú extrémne arogantní
Narcisti majú sklony byť arogantní a to najmä vtedy, keď sa ich snažíš konfrontovať s tým, čo ubližuje ich blízkym. Považujú to za osobný útok a vnímajú to tak, že ich vo všetkom spochybňuješ, že nikdy nepodporuješ ich alebo ich predstavy a že si ten najhorší človek na svete.
Opäť si môžeš myslieť, že preháňam, ale je to pravda – presne takto sa cítia, keď ktokoľvek vzdoruje ich želaniu. Vždy sa ukážu ako toxickí ľudia.

4. Sú žiarliví
Neváhajú žiarliť a vždy to dajú najavo, kedykoľvek vidia, že niečo nemajú. Sú veľmi závistliví, keď vidia, že je niekto lepší ako oni a urobia všetko preto, aby mu odopreli pochvalu alebo pozornosť. Zdá sa, že človek takto nemôže reagovať, ale je to pravda. Narcista absolútne nenávidí, keď vidí niekoho alebo niečo, čo ho presahuje a ide sa zblázniť z toho, že dotyčný si získava viac pozornosti ako on.

5. Mať pocity je tvoja vina
Kedykoľvek sa rozhodneš, že ich chceš konfrontovať s niečím, čo urobili zle tebe alebo niekomu inému, jednoducho ťa odbijú. Ak im ukážeš nejakú emóciu alebo pocit, ktorý je proti tomu, čo chcú, povedia ti, že je to tvoja vina, že to tak cítiš.
Narcisti nemajú nijakú empatiu ani súcit s ľuďmi dookola a keď to zažiješ, bude ti to celkom jasné. Možno si myslíš, že tento človek by ti nikdy nemohol také veci povedať, no pre narcistu je to prirodzené.

6. Preháňajú svoje úspechy
Narcista sa bude vždy sám sebou chváliť, akokeby bol ten najväčší drahokam. Nenechá si ujsť žiadnu príležitosť, aby o sebe krásne hovoril. Je to opäť o falošnom oceňovaní. Urobí absolútne všetko, aby ho získal. Toto je jedným z najhlavnejších indikátorov toho, že máš do činenia s narcistom. Je to najmä vtedy, keď si s ním prvý raz. Keďže ho nepoznáš, znamená to, že dokáže hovoriť o každom falošnom drobnom úspechu, ktorý vo svojom živote zažil. A ak máš šťastie, možno ťa dokonca pustí aj k slovu.

Takže nabudúce, keď budeš mať pocit, že jednáš s narcistom – ty alebo tvoj blízky, snaž sa spomenúť si na týchto šesť vecí. Bude ti to hneď jasné a budeš vedieť pravdu skôr ako bude neskoro.

https://www.higherperspectives.com/never-get-truth-narcissist-2638688654.html?fbclid=IwAR3ePqqytammBZJer5XwA8emcg6v3P43yHipxof8BYv_zjWyDEU-CSFKS6E