15 máj
  • By ZBZ Admin
  • Cause in

Päť každodenných afirmácií, ktoré ti pomôžu naštartovať tvoje uzdravovanie

Na začiatku uzdravovania môže byť ťažké poraziť negatívnu samovravu. Bez ohľadu na to, či prežívaš hanbu, strach alebo hnev v súvislosti so zmenami, ktoré sa dejú v tvojom živote, na začiatku cesty uzdravovania je dôležité ujať sa kontroly nad svojimi myšlienkami, pocitmi a činmi. Ale ako sa to dá?
Jeden zo spôsobov je vyskúšať každodenné afirmácie (utvrdenia) alebo si navyknúť na upevňovanie pozitívnych myšlienok. Podľa jednej štúdie z roku 2016 sa ukázalo, že seba-afirmácie pomáhajú ľuďom, aby zostali upevnení v pozitívnych myšlienkach a zároveň ich posilňovali v ich hodnotách, keď stoja tvárou v tvár negatívnym myšlienkam a emóciám. Znamená to, že keď si dokážeš pripomínať pozitívne pravdy, bude to mať na teba pozitívny účinok.

Takže ak si pripravený ujať sa svojej každodennej praxe a potrebuješ vedieť, ako začať, tu je niekoľko jednoduchých denných afirmácií, ktoré ťa podporia na začiatku tvojho uzdravovania:

1. „Som v bezpečí.“ Bez ohľadu na to, či si na liečení, bývaš v dome na polceste alebo začínaš svoje nové dobrodružstvo v triezvosti, môže ti pomôcť, keď zostaneš ukotvený v tomto jednoduchom fakte. „Som v bezpečí“ ti pripomína, že si mimo chaosu závislosti a si v niečom novom, stabilnom a pokojnom.

2. „Mám hodnotu.“ Môže byť ťažké prekonať pocity pochybností a bezcennosti, no táto každodenná afirmácia ti môže pripomínať, že máš hodnotu v uzdravujúcej sa komunite. Tvoj príbeh, tvoja prítomnosť a tvoje príspevky sú dôležité bez ohľadu na to, či ich zdieľaš na stretnutí, na liečení alebo niekomu individuálne pomáhaš. Pretože uzdravujúca sa komunita je presne to – komunita.

3. „Robím správnu vec.“ Keď ťa začne prepadávať sebaspochybňovanie, pripomínaj si túto jednoduchú pravdu. Kráčať po ceste uzdravovania je správna vec, aj keď sa cítiš ovplyvnený tlakom či komentármi priateľov, rodiny a kamarátov v aktívnej závislosti. Nebudeš ľutovať to, čo robíš, najmä keď výsledkom bude čistá myseľ, pozitívne činy a zmierenie sa s tvojimi hodnotami. Takže aj dnes pokračuj v robení správnej veci.

4. „Posúvam sa dopredu.“ Toto je veľmi dôležité najmä počas dní, ktoré sú ťažké. Počas uzdravovania budeš prežívať dni, ktoré nebudú ľahké. Všimneš si, ako sa k tebe zakrádajú staré myšlienky, správanie a činy a môžeš byť v pokušení vrátiť sa späť k svojej odlišnej verzii. Keď sa to stane a keď si uvedomíš, že sa to deje, všimni si, kam si sa posunul. Povedz si: „Posúvam sa dopredu“, aby si si pripomenul, že aj drobné nezdary sú súčasťou tohto procesu a že keby to nebolo také ťažké, nestálo by to za nič. Proces rastu je ťažký, ale stojí za to.

5. „Smerujem niekam.“ Žiť „deň po dni“ je v uzdravovaní rozšíreným princípom a niekedy to môže byť ťažké, najmä ak chceš, aby aj tie zložité dni za niečo stáli a niekam viedli. No pamätaj, že aj drobné činy, kroky a dni, keď ich spojíš dokopy s pozitívnymi činmi, budú viesť k niečomu prínosnému. Či ide o prácu, rodinu, koníčka alebo novonájdený zmysel, ktorý si doteraz ešte nevidel, stojí za to pokračovať ďalej a keď sa tam posunieš, budeš vedieť, že to za to stálo. Takže dnes, hoci to nie je také jednoznačné, sa môžeš upokojiť a byť si istý, že to, čo dnes robíš, je dôležité, pretože ťa to vedie k tvojmu ďalšiemu cieľu.

Aké sú tvoje každodenné afirmácie? Tento zoznam sa tu nekončí. Týchto 5 afirmácií je len miesto, kde môžeš začať, no môžeš si tu pridávať svoje vlastné a urobiť celý zoznam právd, ktoré ti pomáhajú na tvojej ceste uzdravovania.

https://www.soberrecovery.com/recovery/5-daily-affirmations-to-kickstart-your-recovery/